CoDe 09

Türkçe rapin en güzel yeri

!!!!!.....2 New Track Online.....!!!!!!

  Gekko-Biyografi

  Paylaş
  avatar
  AngeRush
  Admin

  Gekko-Biyografi

  Mesaj  AngeRush Bir C.tesi Nis. 11, 2009 8:45 pm

  Gekko-G, 1977 Berlin'de doğmuştur.Türkçe Rap'e 15 yaşındayken (1992) söz yazarak başladı.Rap'te sitili flexti ve ilk sahnesini Berlin'de (1994) aldi.
  En çok etkilendiği ve idolu olarak gördügü Islamic Force lideri MC BOE B'di. Kuzeninin ayni zamanda kan kardeşi olan MC BOE B.'le 1993'de tanisti. Boe B den etkilenip kendini geliştirme firsatini yakaladiktan sonra Boe B'le track'ler yapma şansini buldu. Genç yaşta feat teklifleri almaya başladi ve Türkiye'nin ilk R&B Hip-Hop grubunu kurup 1998 de Her Müzik kanalinda Top-10'lere girmeyi başardi.Sayili kanallarda ve dergilerde en iyi cikis yapan grup olarak secildi.
  2000 yilinda Boe B.'nin vefatıyla Rap'e olan büyük bağlılığını kaybetti.Yaşadığı şoku zor atlatan Gekko uzun bir süre Rap'le ilgilenmedi ve soğudu.
  Seneler sonra bu isi inat edip yeniden canlandirdi, Türk projeleriyle göze çarpıp Amerika'nın en ünlü grubu G-Unit ile müzik yapmaya başlayip diğer Amerikalı prodüktörlere kadar yankı yaptı, teklifler çoğaldı. Amerika da çıkış yapan mix tape'ler de T.I. & Busta Rhymes, Outkast, Lil' Wayne, DJ Unk ve Backbone'a Official Remixlerle Türkçe okuyarak eşlik etti.

  Yakın zamanda Aftermath/Shadyville ve G-Unit'le calişan Gekko-G solo albümünü bitirdi ve "TÜM GÖZLER BENDE" adli albümünü yakında piyasaya sürecek.

  Gekko-G

   Forum Saati Cuma Şub. 23, 2018 10:17 am